Home / O nás

Vítejte na stránkách areálu SemtinZone

SemtinZone je ideálním místem pro vaše podnikání.

Jedná se o největší průmyslovou zónu s nejpropracovanější infrastrukturou na území Pardubického kraje. Její tradice sahá až do období těsně po první světové válce. Současná podoba areálu vznikla a rozvíjí se na pozemcích a v objektech, které byly, nebo jsou, ve vlastnictví akciové společnosti Synthesia, a.s. Nemovitosti, uvolněné díky restrukturalizaci Synthesie, jsou postupně nabízeny k prodeji nebo pronájmu soukromým podnikatelským subjektům.

Dnes působí v průmyslové zóně více než 120 společností, zabývajících se vlastní výrobní a obchodní činností. Tyto společnosti využívají infrastrukturu areálu i služby poskytovaných společností Synthesia. Ve většině případů také čerpají ze synergických efektů průmyslové zóny; mezi většinou firem již funguje spolupráce, nebo jsou navázány odběratelsko-dodavatelské vztahy. Díky své strategické poloze, kompletní infrastruktuře a poskytovaným službám SemtinZone vhodným místem pro podnikání v logistice, lehkém a těžkém průmyslu, obchodě, službách a řadě dalších oborů.

Významným plusem lokality SemtinZone je bezproblémovost z hlediska územního plánu – většina nabízených nemovitostí je v rámci územního plánu města Pardubic zahrnuta v územích pro těžkou průmyslovou výrobu nebo lehkou výrobu a skladování.

Díky své strategické poloze, kompletní infrastruktuře a poskytovaným službám, je SemtinZone ideálním místem pro fungující a pohodlné podnikání v pardubickém regionu.

 

Geografické údaje

  • Rozloha: 7,5 km2
  • Poloha: severozápadně od centra krajského města Pardubice, část Semtín, mezi městem Lázně Bohdaneč, obcemi Rybitví a Doubravice.
  • : (50°3'41.045"N, 15°43'43.672"E)
  • Infrastruktura: napojení na komunikace I/36 a I/37 a D11. Dostupné veškeré inženýrské sítě (energie, voda, plyn, pára, kanalizace, chemická kanalizace). V areálu je zavedena vlečka. Přímé napojení MHD.
  • Počet subjektů podnikajících v průmyslové zóně: 120
  • Počet zaměstnanců pracujících v průmyslové zóně: cca 4 500