Home / Významní partneři / Synthesia, a.s.

Synthesia, a.s.

Jsme předním evropským výrobcem kvalifikované chemie s téměř devadesátiletou tradicí. V našem areálu o rozloze 4,4 km2 zaměstnáváme 1 600 zaměstnanců. Obrat v roce 2020 byl 4 mld. Kč . Podnikatelské aktivity jsou zacíleny do tří tržních segmentů pokročilých organických intermediátů, derivátů celulózy a pigmentů a barviv. 

V závislosti na tomto širokém sortimentu je založena i organizační struktura firmy – ta je rozdělena do čtyř strategických výrobně obchodních jednotek (SBU – Strategic Business Unit) -  Pigmenty a barviva, Nitrocelulóza, Organická chemie a Energetika. SBU jsou jednotky s velkou mírou nezávislosti a centrální koordinací.

Mezi klíčové zákazníky Synthesie patří především výrobci z odvětví nátěrových hmot a tiskových barev, barviv pro textilní, papírenský a kožedělný průmysl. Dále se společnost řadí mezi významné výrobce produktů pro farmaceutické koncerny, zbrojařské firmy, producenty kosmetiky, či podniky z oblasti zemědělství.

Produkce Synthesie je zaměřena nejen na tuzemský trh, tři čtvrtiny výroby jsou určeny pro export na vyspělé evropské trhy či do zámoří.
Synthesia, a.s. - logo

Kontakt

Semtín 103, Pardubice 53217
tel:466 82 1111
e-mail: info@synthesia.eu

www.synthesia.eu